.
Translate google
Miód Drahimski
Miód Drahimski. Czaplinek Atrakcje

Pszczelarstwo było przez stulecia jednym z tradycyjnych zajęć miejscowej ludności. W starostwie drahimskim i okolicy, jak podają źródła – „bartników było jedenastu, każdy z nich na rzecz Drahimia dawał pół kłody miodu na rok. Ponad dziewięćset pszczelich rodzin zbierało nektar z Puszczy Drawskiej. LINK

Park linowy
Park linowy Tarzania. Czaplinek Atrakcje

Park linowy to wysokościowy system platform i przeszkód linowych zainstalowanych na drzewach lub palach. Na każdym odcinku czekają na klienta różne przeszkody: skok tarzana, pal buszmena, ścianka wspinaczkowa i wiele innych bardzo ciekawych atrakcji. Bawić się tu mogą zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. System naszego parku linowego został zaprojektowany i stworzony w taki sposób, aby każda osoba bez względu na stopień sprawności fizycznej mogła przejść całą trasę ciesząc się niezwykłą przygodą. LINK

Sławogród
Sławogród. Czaplinek atrakce

„Sławogród” jest rekonstrukcją warowni wczesnośredniowiecznej. Wiernie oddane historyczne rekonstrukcje budynków i fortyfikacji działają na wyobraźnie jak wrota czasu. Po przekroczeniu bramy można przenieść się do świata naszych przodków, gdzie rozpocznie się nasza przygoda z przeszłością. Sławogród nie jest zwykłym skansenem. Cała osada tętni życiem. Niedaleko palisady znajduje się zagroda ze zwierzętami, przy chacie rosną zioła, z których gospodyni robi wywary i leki. Grodu pilnują dzielni wojowie, którzy odpierają ataki barbarzyńskich sąsiadów i obcych plemion. Na krośnie niewiasty tkają piękne materiały, a z kuźni sypią się bogato iskry, które wznieca kowal! LINK

Zamek Drahim
Zamek Drahim. Czaplinek Atrakce

Stare Drawsko Stare Drawsko to uroczo położona wioska na przesmyku między jeziorami Drawsko i Żerdno (zwane też Srebrnym). Przed ponad tysiąc lat, od VII aż do połowy XVIII wieku Drahim (tak brzmiała słowiańska nazwa miejsowości) pełnił rolę lokalnego ośrodka politycznego, administracyjnego i wojskowego, nadrzędnego także wobec Czaplinka. Tu mieścił się gród słowiański, potem komandoria joannicka, polskie starostwo drahimskie i brandenburka domena, a kres świetności połozyło dopiero spalenie zamku przez wojska rosyjskiego w 1759 r. Obowiązkowym punktem pobytu w Starym Drawsku jest wizyta w którejś z restauracji gdzie serwuje się wędzoną sielawę, węgorza, szczupaka... To również dogodne miejsce na rozpoczęcie spływu kajakowego rzeką Drawą oraz wyprawę na pobliską wyspę Bielawę. LINK

Spływ kajakowy niskobudżetowy

Promujemy prawdziwe spływy kajakowe

Zanika turystyka kwalifikowana jak za starych dobrych czasów. Brak funduszy? Mało czasu? Sądzisz że nie stać Cię na prawdziwy spływ kajakowy. Teraz jest to możliwe. Otwieram nowy rozdział w turystyce, gdzie turysta jest mi przyjacielem i kompanem w przygodzie na rzece, proponuję proste i tanie spędzenie wakacji na Pojezierzu Drawskim. Propozycja moja skierowana jest dla tych co by chcieli ale finanse im nie pozwalają, wierzę że nie będziecie nadużywać mojej wiary w uczciwość.

Zasada jest prosta:

 • Rezerwujesz dogodny Ci termin spływu ilość dni nie ważna ale bez przesady, początek i koniec spływu nie może przypadać na dni tygodnia: (piątek, sobota, niedziela).
 • Maksymalna ilość kajaków którą możesz wypożyczyć to 10 szt. oczywiście w miarę dostępności.
 • Kajaki AQUATUR 480 moim zdaniem idealny na długi spływ z bagażami, może poklejony :-) ale na pewno sprawny i wytrzymały przekonasz się o jego zaletach już w pierwszym dniu.
 • Transport kajaków to cena opłaty stałej, mogę zabrać również 8 osób.

  KOSZTY:

 • Rzeka Drawa: połata stała 400 zł za pierwszy kajak, każdy następny kosztuje 100 zł .
 • Rzeka Piława połata stała 300 zł za pierwszy kajak, każdy następny kosztuje 100 zł .

  PRZYKŁAD: Przyjeżdżacie pociągiem do Czaplinka odbieram Was ze stacji. Wybieramy kajak może go nawet umyjemy wspólnie, zakleimy :-). Pogadamy opowiem Ci o rzece dam mapę i parę rad, Płyniecie na spływ odbieram Was na końcu spływu, zabieram lub podwożę na PKP.

  Koszt całkowity dla jednego kajak to:

 • Rzeka Drawa 400 zł (wynajmując zgodnie z cennikiem na 8 dni zapłacił byś 600 zł)
 • Rzeka Piława 300 zł (wynajmując zgodnie z cennikiem na 6 dni zapłacił byś 440 zł)

  Koszt całkowity dla czterech kajaków (optymalna wersja) to:

 • Rzeka Drawa 400 zł + (100 zł x 3 dodatkowe kajaki) = 700 zł / 87,50 zł od osoby (wynajmując zgodnie z cennikiem na 8 dni zapłacił byś 1200 zł / 150 zł od osoby)
 • Rzeka Piława 300 zł (100 zł x 3 dodatkowe kajaki) = 600 zł / 75 zł od osoby (wynajmując zgodnie z cennikiem na 6 dni zapłacił byś 890 zł / 111,25 zł od osoby)

  Owszem może i nie za grosze ale powiedz że nie stać Cie na wydanie paru złotych na dobra zabawę. Zapraszam do grupy na Spływy kajakowe na Facebook-u niech rozgorzeje dyskusja. Wszystko czego potrzebujesz to czas i odrobina dobrej woli i zaufania. Ja (Radek) obdarzę Cię nim i będziesz dla mnie przyjacielem. Nie traktuj tego jako oferty.

  Radek

 • Back to Top